Ťažký život má žena kúzelníka

Autor: Dominika Sakmárová | 19.12.2011 o 9:47 | (upravené 19.12.2011 o 9:56) Karma článku: 19,22 | Prečítané:  6480x

Keď sme sa s J. zoznámili, prezradil mi, že je kúzelník. Pomyslela som si na trápne kartové triky pri pive, ale však viem, čo sa patrí, tak som sa iba pousmiala. Každý má nárok na nejakú podivnú záľubu. Ďalej sme tú tému nerozvíjali. Ani sme nemohli, pretože vtedy mi J. nechtiac oblial snehobielu sukňu modrým koktejlom. Ukážkové zoznámenie.

 

Potom som zistila, že trápne kartové triky a kúzelnícka palička by boli ešte dobrou alternatívou. Hrdinsky by som sa tvárila, že sa mi také triky páčia, a pomyslela by som si niečo o tom, že chlapi sú večné deti. Ale ukázalo sa, že ono je to trocha serióznejšie. Trocha serióznejšie, to znamená celosvetové kúzelnícke konferencie, a neustále vystúpenia. Tak je to s tými podivnými záľubami.

Niežeby mágia nebola super. Ona bola super, na začiatku. Vtedy, keď sa mince v oblaku dymu menili na kvety, a kvety na čokoládu. Ale potom som objavila praktickú stránku. Keď u J. otvorím poličku, nikdy neviem, čo z nej vypadne. Obyčajne stovky kariet, neviditeľné nite, ale už som zažila aj podivný sliz a živého holuba. Občas už ani neviem, čo nájdem vo svojom vlastnom vrecku. U kúzelníka človek nikdy nevie. To, čo sa tvári ako krém na tvár, je obyčajne v skutočnosti supertajná zmes na nesmiem-povedať-čo. Už sa preventívne ničoho nedotýkam, aby som sa neotrávila, nepoleptala alebo nevyhodila niečo do vzduchu. Mágia je nebezpečná. Ten koktejl ma mal varovať.

J. mi preukazuje tú česť, že mi ako prvej ukazuje nové triky, ktoré vymyslí. V preklade to znamená, že ich na mne testuje, a čisto náhodou dosť veľa z nich zahŕňa aj elektrošok. A ešte má tú drzosť čudovať sa, prečo neviem oceniť taký skvelý trik.

Na druhej strane už som sa naučila diplomaticky vysvetliť čokoľvek. Napríklad, keď sme boli v reštaurácii a on iba tak zo zábavy zapálil balíček obrúskov a vydesil všetkých naokolo. Samozrejme, že obrúsky prežili incident neporušené, a ešte z nich aj vyčaril ružu, aby sa nepovedalo. Čašníci neboli veľmi nadšení, ale J. sa usmieval, ako krásne sa mu trik podaril, a ja som iba prikyvovala, áno, to on robí bežne, prepáčte, ak vás to vydesilo.

Áno, to robí bežne. Kúzelník sa musí predviesť, takže v obchode pri platení najprv bankovku potrhá na kúsky, a potom ju zázračne spojí naspäť, alebo ju premení na bankovku inej hodnoty, alebo ju rovno nechá zmiznúť. Vždy podotknem, nech sa radšej naučí tie bankovky rozmnožiť. Smeje sa, vraj on si ich radšej zarobí.

Minule prehlásil, že ho znova pozvali do televízie.

„To nech ťa ani nenapadne," prehlásila som. Odsekol niečo v zmysle, keď tvoje obrázky môžu byť v časopise, tak ja môžem byť v televízii. Ale mňa aspoň neotravujú šialené fanynky.

Ach, ľúbezný Taiwan a jeho šialené ženy. Také, ktoré posielajú desiatky správ denne, a úplne nehanebne si pýtajú J. telefónne číslo, aj keď stojím vedľa neho. Nikdy nezabudnú poznamenať niečo o skazených európskych ženách, a občas ma ako bonus posielajú späť do mojej *** chudobnej krajiny. To poteší. Ale náhodou je výhodné byť z tej *** chudobnej krajiny, pretože tunajšie dievčatá mi všetky siahajú tak po bradu. A navyše obyčajne nemajú na tých svojich desaťcentimetrových opätkoch žiadnu stabilitu, aby ma nejako reálne ohrozili.

Minule sme spolu s J. sedeli v bare na narodeninovej oslave, kam sme zo slušnosti museli ísť. Všetci sa bavili, okrem nás dvoch. Ale to bolo asi tým, že sme boli jediní triezvi.  Chlapi hrdinsky prehlasovali, že sa prišli opiť, a aj sa o to pokúšali, slabým a nechutným taiwanským pivom. Ženatí chlapi, ale správali sa ako pätnásťroční. J. sa bavil tým, že nechával poletovať karty vo vzduchu. „ Pozri sa na nich a uznaj, či kúzelník predsa len nie je lepší," prehlásil sebavedome.

Dievčatá obďaleč sa neisto motali na svojich vysokých podpätkoch. Tiež už mali po dvadsiatke, ale boli oblečené v ružových šatočkách a chlpatých/trblietavých pelerínkach; vo vlasoch mali mašličky a chichotali sa ako bláznivé (ale zasa to obyčajne robia, aj keď sú triezve). „ Ale uznaj, že ani európska žena nie je na zahodenie," odvetila som.

Vtedy sa ku nám dotrmácal oslávenec, inak ženatý chlap s deťmi, ale dnes držal okolo pliec nejakú mladučkú krásku v niečom, čo ani neboli mini šaty, len taká vreckovka. Hodnotiacim pohľadom si J. premeral. Potom pozrel na mňa a vraví: „On ťa určite začaroval, aby si tu s ním sedela. Taký nudný chlap, ani len nepije. Iste je to len kvôli mágii." Potom sa bezvládne zvalil na barovú stoličku. Jeho dievča sa začalo bláznivo smiať a odišlo si vziať ďalší koktejl.

To teda nie. Mágia je fakt to posledné, po čom túžim.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

NDS priklepla Doprastavu zákazku bez súťaže, vraj aby diaľnica neskončila v poli

Súčasťou združenia sú aj Strabag, Váhostav a Metrostav.

DOMOV

Lekári neurčujú správne príčinu smrti. Pochybili až v štvrtine

Príčina sa stanovuje na základe obhliadky a dostupných informácií.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.


Už ste čítali?