Slovenka, ktorá dojí kozičky

Autor: Dominika Sakmárová | 30.11.2011 o 10:32 | Karma článku: 20,97 | Prečítané:  8841x

Taiwanky nemajú na strednej škole povolený žiaden mejkap ani farbenie vlasov. A ani teraz na univerzite veľa dievčat žiaden mejkap nenosí. Však načo aj, ony sú väčšinou pekné od prírody, ako im vytrvalo opakujem. Ale to sa ešte nestalo, aby boli ženy so sebou spokojné. Ony by chceli mať modré oči ako ja, aj okrúhlu bacuľatú tvár, čo vyzerá ako melón, ako ja, a tak celkovo. Už nad tým len zvyknem mávnuť rukou.

Toto som musela uviesť na pravú mieru, aby bolo jasné, prečo sa udiala príhoda, ktorú sa práve chystám opísať.

Na doplnenie, ja som ten typ, ktorý obyčajne nosí sukne a blúzky, a počet kusov nohavíc v mojej skrini sa rovná dva (vlastne tri, vďaka mami). Možno preto mali spolužiaci dojem, že som nejaká divná. Pár dní na mňa iba nesmelo pozerali, až napokon jedna skupinka nabrala odvahu, a všetci patrične červení v tvári prišli za mnou.

„ Hm... my by sme sa... no... chceli niečo spýtať..."

Prižmúrila som oči. Ten tón neveštil nič dobré. Takto ľudia začínajú, keď sa ma pýtajú, či máme na Slovensku kino/internet/toaletný papier.

„ Vieš, tak sme rozmýšľali... že si z východnej Európy... a všimli sme si, ako sa obliekaš a češeš a tak..."

Teraz už som nabetón vedela, že to bude zaujímavá otázka.

„ Ty si nejaká šľachtičná alebo tak nejako? Princezná?"

Rozosmiala som sa a uviedla veci na pravú mieru. Bodaj by.

Podobných otázok dostávam desiatky. Vždy trpezlivo odpovedám.

Napokon, veľa mojich kamarátov si dodnes myslí, že som v Thajsku, a pravidelne ma varujú pred obchodníkmi s bielym mäsom. A niektorí, keď si aj spomenú na meno krajiny, tak si myslia, že tu všetci pracujú na ryžových poliach. Však dobre.

Ja keď spomeniem Slovensko, ľudia tiež netušia, o čo ide. Ak ich náhodou osvieti, tak učene poznamenajú, že aj ich sesternica/kamarát/známy boli v Rusku. Alebo v Juhoslávii. V tom lepšom prípade. Ale mladší sa ma často pýtajú, kde v Amerike to Slovensko je.

Ale zasa, nebudem im krivdiť. Aj keď by nevedeli Slovensko nájsť na mape, tak obyčajne o ňom aspoň niečo vedia. Tieto vedomosti obyčajne zahŕňajú životne dôležité poznatky, akože ste fakt dobrí vo futbale, alebo ste tá krajina, z ktorej pochádzajú všetky kráľovné krásy, nie?, a potom si povzdychnú, akí sme všetci krásni. Ha, bodaj by. Ale poteší to, keď si ľudia o mojej krajine myslia pekné veci.

Ja im potom za to nosím horalky a hašlerky a banány v čokoláde a tmavé pivo (vďakabohu, že colníci nevedia po slovensky), a ospevujem to, čo sa nedá poštou prepašovať, ako napríklad syrové korbáčiky (týmto ďakujem sesternici za pokus. Colníci ich nenašli. Alebo možno našli, ale zhrozili sa tej zelenej farby a arómy). No celkovo Slovensko ohromne hrdo propagujem.

Inak, raz v Číne som mala ísť na jedno fotenie pre televíziu. Dovliekla som si tam kompletný slovenský kroj a patrične autenticky vystrojená a vyzdobená som sa vybrala do štúdia. Tam už ma čakal pripravený fotograf s celým tímom, a keď ma zbadal, nadšene vraví:

„ Mne sa ten váš odev tak veľmi páči. Ja si úplne viem predstaviť ten život. Vieš, akože ty tam na Slovensku ráno vstaneš, oblečieš si tie šaty, a vyjdeš von do hôr podojiť kozičky. A potom sa s chuťou napiješ čerstvého kozieho mliečka - ja to mám úplne živo pred očami, taká krása to musí byť," takmer sa rozplakal od dojatia nad svojimi vlastnými slovami.  Osvetľovači a všetci ostatní pomocníci uznanlivo pritakávali a tiež sa im leskli oči. Číňania z veľkomesta. Ja som sa skoro rozplakala od smiechu, Slovenka, dojaca kozičky.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

NDS priklepla Doprastavu zákazku bez súťaže, vraj aby diaľnica neskončila v poli

Súčasťou združenia sú aj Strabag, Váhostav a Metrostav.

DOMOV

Lekári neurčujú správne príčinu smrti. Pochybili až v štvrtine

Príčina sa stanovuje na základe obhliadky a dostupných informácií.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.


Už ste čítali?